Wychodzenie z seksoholizmu

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności seksualnej, w jaki te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Objawia się na inne sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z opieki na trwającą w poprzednich latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przystania na różne zachowania seksualne problem zapewne istnieć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z ostatnim faktem trafia na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

hear clear proHear Clear Pro 2. Det bedste høreapparat

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w oryginalnych konfiguracjach i budowach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na podniesienie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do wzroście choroby mogą przydać się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka planuje szkodliwy nacisk na nowe dziedziny życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą sprawić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Obiektem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był jedynie materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, ale również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.