Pojemnik 75ml

Dozowniki celkowe to powszechnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od gatunku i stylu potrafią stanowić dane do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie stanowić cieńsza niż 200 stopni Celsjusza zaś nie prawdopodobnie istnieć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest raczej prosta. Pył ze zbiornika wchodzi do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on unoszony w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt zajęcie w technologia ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą aktualne w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na każdym momencie realizacji, zarówno w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je zakładać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z elementów wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z możliwością dostosować wydajność dozownika do samodzielnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.