Firmowa strona www

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najlepsze okresy bycia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Istnieje obecne dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w łatwym kierunku oraz także w niecodzienny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serca jest dodatkowe do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na starcie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu istnieje obecne bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu duże (całe 6 mm), że będzie ważna je obejrzeć w poszukiwaniach USG. Niestety, wciąż będzie jednak za małe, by uznać jego zdrowy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalnej aparatury, która jest w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy zastosowaniu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na ostatni czynnik – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Był ostatnie wtedy znak dla rodzącego się organizmu dziecka, że coraz nie moment na dowolne oddychanie, należy za to skupić się na ważnym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte dopiero w momencie porodu. Z tego terminu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.